Foto

Jesteś tutaj:

2023.02.11-18 ferie w Białce Tatrzańskiej

Data: 22.02.2023 r., godz. 00.00    127
Fundacja Nasz Śląsk sponsorowała nam wypoczynek w Białce Tatrzańskiej
Ferie na nartach
Aktywny wypoczynek jest świetną formą rekreacji, a w połączeniu z nabywaniem nowych umiejętności i doświadczeń daje wiele zadowolenia.
Taką właśnie frajdę zapewniła naszym wychowankom Fundacja Nasz Śląsk oraz uczestnicy rajdu ZŁOMBOL , sponsorując tydzień ferii zimowych u podnóża polskich i słowackich Tatr w Białce Tatrzańskiej.
Pod opieką Biura Podróży „ALMATUR” dzieci bezpiecznie dotarły na miejsce i zakwaterowały się w gościnnym Domu Wypoczynkowym „U Małgosi”. Przez cały pobyt miały do dyspozycji wiele różnorodnych zajęć. Najbardziej lubianymi była oczywiście nauka jazdy na nartach
i snowboardzie na stoku „Kotelnica Białczańska”. Z radością też korzystali z jazdy na łyżwach, lepili rzeźby ze śniegu i spacerowali, zachwycając się przepiękną panoramą górskich szczytów. Dużą atrakcją dla dzieci były baseny termalne i zjeżdżalnie w Termie „Bania”. Pobyt uatrakcyjniła też wycieczka do Zakopanego, gdzie najwięcej emocji dostarczył „Śnieżny Labirynt”, w którym niektórzy się zgubili oraz skocznie narciarskie. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni, opowiadając swoje przeżycia i zapewniając, że to był wspaniały czas aktywnego wypoczynku. Dodatkowym atutem okazały się nawiązane nowe znajomości i przyjaźnie.

Z głębi serca podziękowanie dla

Fundacji Nasz Śląsk im. gen. Jerzego Ziętka z siedzibą w Chorzowie

oraz

Martyny Kinderman-Tetzlaff organizatorki największej na świecie samochodowej imprezy charytatywnej - ZŁOMBOL.
Złombol to wyjątkowa akcja charytatywna, która wszystkie środki przekazuje na pomoc dzieciom z domów dziecka,

Wojciecha Kukwa- architekta z Wyszkowa, uczestnika tej przepięknej imprezy Złombol, dzięki któremu fundacja objęła nas wsparciem.