2023.09.23 warsztaty na temat cyberprzemocy

Data: 25.09.2023 r., godz. 00.00    158
zagrożenia cyberprzestrzeni

W ramach realizacji projektu edukacyjnego Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL, którego celem jest podnoszenie poziomu wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa oraz inspirowanie świadomych działań i budowanie właściwych postaw w zakresie przedsiębiorczości Katarzyna Nowak kontynuuje cykl edukacji dla naszych wychowanków.

We wrześniu odbyła się kolejna edycja projektu edukacji finansowej poświęcona zwiększeniu świadomości zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni. Odbyły się 2 sesje dedykowane dzieciom szkól podstawowych i nastolatkom szkół średnich.

Lekcje dla najmłodszych skupiły się na zagadnieniach dotyczących bezpiecznych haseł, które są trudne do złamania, ale łatwe do zapamiętania, czy takich, które są najbardziej popularne a jakich należy unikać. Wolontariusze przybliżyli temat bezpiecznej tożsamość w Internecie i co należy zrobić, aby chronić swoją prywatność, co zrobić, aby nie paść ofiarą zjawiska kradzieży tożsamości czy jak się zachować w sytuacji, kiedy dzieci staną się ofiara hejtu. 

Dla młodzieży, tematy te zostały rozszerzone o bezpieczeństwo korzystania z portali społecznościowych, z urządzeń mobilnych i bankowości elektronicznej oraz przybliżone im zostało też zjawisko phishingu. Wszystko w atmosferze otwartości i zabawy.  

 

W kolejnych miesiącach planowana jest kontynuacja edukacji, włączając kolejne tematy finansowe takie jak "Rynek finansowy - zaufanie w biznesie"  czy "EduAkcja - oszczędzanie i inwestowanie". Liczymy również na świetna zabawę, ale też na stopniowe zwiększanie z wiedzy finansowej. 

https://drive.google.com/drive/folders/1vd5hIugN41j5vCswkyfbcZyVltJluey7?usp=sharing

 

cyberprzestrzeń
cyberprzestrzeń, foto nr 1, cyberprzestrzeń, foto nr 2, cyberprzestrzeń, foto nr 3, cyberprzestrzeń, foto nr 4, cyberprzestrzeń, foto nr 5, cyberprzestrzeń, foto nr 6, cyberprzestrzeń, foto nr 7, cyberprzestrzeń, foto nr 8,