Foto
„Bogatym nie jest ten, kto posiada,
lecz ten, kto daje”

Jan Paweł II

Jesteś tutaj:

Prezentacja Domu

5675
Nasz dom jest taki jak wiele innych domów w mieście, nie ma tabliczki informacyjnej, że mieści się tu placówka.

To zwyczajny domek jednorodzinny. A wewnątrz jak w wielu prywatnych domach. Na parterze przytulna kuchnia połączona z jadalnią i salonem. Tu jemy śniadania, obiady i kolacje, tu często siedzimy przy herbatce i rozmawiamy o naszych sprawach, problemach i sukcesach.

W salonie jest duży stół, przy którym wszyscy razem świętujemy urodziny. Wigilię Bożego Narodzenia, śniadanie wielkanocne oraz inne ważne dla nas wydarzenia.

Na piętrze są pokoje dzieci, na każde dwa pokoje jest wspólna łazienka. Takich pokoi – sypialni mamy siedem. To dzieci wybierały kolor ścian, meble, dywany i urządziły tak, że każdy ma swój odrębny styl i charakter.

KADRA


Nad bezpieczeństwem i wychowaniem dzieci czuwa 6 wspaniałych wychowawczyń, które wprowadzają niepowtarzalny klimat i fantastyczną atmosferę. To wykwalifikowana, doświadczona kadra specjalistów, którzy z pasją i zaangażowaniem wykonują swoją pracę.

Z wykształcenia wszyscy jesteśmy pedagogami z wieloletnim stażem pracy, część z nas posiada dodatkowe kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki, terapii pedagogicznej, przyrody, informatyki i innych specjalności. W pracy wspiera nas psycholog.

Koordynator:

mgr Beata Kozon – 25 lat pracy z dziećmi i młodzieżą. Główny organizator życia w domu. Zawsze wesoła i uśmiechnięta, lubi żartować, ale poważnie traktuje wszystkie sprawy dzieci i troszczy się o nich. Lubi góry, dobrą muzykę i taniec.

Wychowawcy:

mgr Anna Nowak – 36 lat pracy z dziećmi. Eksperymentuje w kuchni, dekoruje, ozdabia. Lubi szyć, więc jest naszym domowym krawcem. Jej pasją są podróżne te dalsze i te bliższe, wtedy odpoczywa.

mgr Hanna Światkowska – ponad 35 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Nie podnosi głosu, spokojna i opanowana , zawsze wysłucha . Lubi dobrą książkę, ciekawy film i jesień w górach..

mgr Jolanta Wrzeszcz – ponad 30 lat pracy z dziećmi. Dokładna we wszystkim co robi. Wiecznie zamartwia się o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci. Lubi dawać dobre rady i śpiewać. Czas wolny chętnie spędza nad morzem słuchając szumu fal.

mgr Lidia Wrzesińska – 35 lat pracy z dziećmi. Dobra dusza, lubi ład i porządek. Chętnie zrobiłaby wszystko za dzieci, tylko, że jej nie pozwalają. Domatorka, lubi czytać i gotować.

mgr Mariola Markuszewska – ponad 20 lat pracy. Zawsze chętna z każdym do rozmowy i pomocy. Piecze z dziećmi wyśmienite ciasta,( przeważnie piecze pani Mariola, reszta je zjada). Lubi wycieczki rowerowe i prace w ogrodzie.

NASI WYCHOWANKOWIE

Nasze dzieci to wspaniali młodzi ludzie ciekawi świata, zawsze maja coś do powiedzenia.

To dzięki nim w naszym domu tętni życie, jest mnóstwo zamieszania i pracy.

Na co dzień uczęszczają do szkoły, biorą udział w zajęciach organizowanych w domu i poza nim. Przystosowują się do dorosłego, samodzielnego życia. Każdego dnia zdobywają umiejętności niezbędne w dorosłym życiu.

Najmłodsze uczą się w gimnazjum. Starsze są uczniami szkół zawodowych, liceum i technikum.

Jeśli ktoś ukończy 18 lat może odejść z Domu, ale może też zostać i skończyć szkołę. Bardzo niewiele osób odchodzi.

Dzieci mają swoje pasje i zainteresowania, które starają się realizować z pomocą wychowawców i osób współpracujących z domem, osób o wielkim sercu, które poświęcają swój czas naszym wychowankom.

A TAK SOBIE MIESZKAMY

Tutaj przyrządzamy posiłki i wspólnie je jemy.Tu odpoczywamy i wspólnie spędzamy czas.A to nasze pokoje.