Foto

Jesteś tutaj:

2019.07.06-20 OBÓZ REKOLEKCYJNO - KAJAKOWY

Data: 22.07.2019 r., godz. 00.00    1338
W sobotę 20 lipca zakończył się obóz kajakowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom.

W sobotę 20 lipca 2019 r. zakończył się 2-tygodniowy obóz formacyjno-sportowy dla młodzieży zorganizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom w Wyszkowie, w którym wzięło udział łącznie 120 osób, w tym nasi wychowankowie.
Uczestnicy mieli okazję poznać piękne Podlasie w obszarze górnego odcina Narwi, podziwiać jej niezwykle malownicze rozlewiska.
Oprócz spływania kajakami młodzież poznawała tajniki pisania ikon i białego śpiewu, uczyła się wybijania rytmów na bębnach, miała okazję nauki tańca nowoczesnego. Uczestnicy nabyli też praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Ważnym elementem obozu były zajęcia socjoterapeutyczne, podczas których można było dowiedzieć się i nauczyć, m.in. jak rozładowywać złe emocje i stres.
Jedną z niespodzianek był koncert wokalisty Filipa Lato, znanego z piosenek wykonywanych, m.in. z chórem Sound&Grace czy Julą.
Niezwykle ciekawe okazało się spotkanie z Czesławem Langiem - polskim kolarzem, wicemistrzem olimpijskim oraz dwukrotnym medalistą szosowych mistrzostw świata. Opowiadał on o swoich młodzieńczych marzeniach i o tym, że ich spełnienie wymaga wiele wysiłku, pracy i wytrwałości, a przeciwności i niepowodzenia były powodem by jeszcze mocniej walczyć o ich realizację i sukces.
Dziękujemy za dużą dawkę pozytywnych przeżyć :)